Tripal (7.x-3.10) - en to ug translation catalogue (65 entries)

en: Title
ug: تىما

en: select
ug: تاللاش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Find content
ug: مەزمۇن ئىزدەش

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Source
ug: مەنبە

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: None.
ug: يوق.

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Your settings have been saved.
ug: تەڭشەشلىرىڭىز ساقلاندى.

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: Citation
ug: پايدىلانما

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى
