Tripal (7.x-3.2) - en to el translation catalogue (140 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: select
el: επιλογή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Add
el: Προσθήκη

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Find content
el: Αναζήτηση περιεχομένου

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Files
el: Αρχεία

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Off
el: Κλειστό

en: Contacts
el: Επαφές

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Table
el: Πίνακας

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Users
el: Χρήστες

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Source
el: Πηγή

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Query
el: Ερώτημα

en: None.
el: Κανένα.

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Production
el: Παραγωγή

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Delete File
el: Διαγραφή Αρχείου

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Column
el: Στήλη

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Συνδέσμου

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Callback
el: Επιστροφή κλήσης

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Hide empty fields
el: Απόκρυψη κενών πεδίων

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Download File
el: Κατέβασμα Αρχείου

en: File Details
el: Λεπτομέρειες Αρχείου

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Can't handle more than one field storage engine
el: Δεν ήταν δυνατός ο χειρισμός περισσότερων από μία μηχανών αποθήκευσης πεδίων

en: Field storage engine not found.
el: H μηχανή αποθήκευσης πεδίων δεν βρέθηκε.

en: There was a problem creating field %label: !message
el: Προέκυψε ένα πρόβλημα κατά τη δημιουργία του πεδίου %label: !message

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου
