Tripal (7.x-3.2) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Confirm
is: Vátta

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáva

en: view
is: vís

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: Weight
is: Vekt

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Export
is: Flyt út

en: Save
is: Goym

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Dagfør

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Add
is: Stovna

en: Updated
is: Dagført

en: Continue
is: Halt áfram

en: Configure
is: Samanset

en: Contact
is: Kontakt

en: Created
is: Stovnað

en: Year
is: Ár

en: Custom
is: Sergjørt

en: Comment
is: Viðmerking

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Details
is: Nágreining

en: Table
is: Talva

en: Users
is: Brúkarar

en: Save changes
is: Goym broytingar

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Optional
is: Møgulig

en: Authoring information
is: Høvundaupplýsingar

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Leave blank for %anonymous.
is: Lat reinina vera blanka hjá brúkaranum %anonymous.

en: Publishing options
is: Útgávumøguleikar

en: None.
is: Eingin.

en: Not published
is: Ikki útgivið

en: Publish
is: Gev út

en: Abbreviation
is: Stytting
