Tripal (7.x-3.3) - en to eo translation catalogue (74 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Synonyms
eo: Sinonimoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Export
eo: Eksportu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Add
eo: Aldonu

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Year
eo: Jaro

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Custom
eo: Propra

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Details
eo: Detaloj

en: Table
eo: Tabelo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: Features
eo: Ecoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: None.
eo: Neniu.

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Apply
eo: Apliku

en: Publish
eo: Publikigu

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Custom output for TRUE
eo: Tajlorita eligo por "VERA"

en: Custom output for FALSE
eo: Tajlorita eligo por "MALVERA"
