Tripal (7.x-3.5) - en to mr translation catalogue (73 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: select
mr: निवडा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Synonyms
mr: समानार्थी

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Off
mr: बंद

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Authored by
mr: लेखक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: - Any -
mr: - काहीही -
