Tripal (7.x-3.5) - en to ps translation catalogue (60 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Search
ps: لټون

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Export
ps: بهرول

en: Help
ps: مرسته

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: URL
ps: پته (URL)

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Continue
ps: دوام

en: Configure
ps: سازول

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Details
ps: سپړنې

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Users
ps: غړي

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Optional
ps: اختياري

en: Source
ps: سرچينه

en: Query
ps: پوښتنه

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Apply
ps: تطبيقول

en: empty
ps: تش

en: Column
ps: ستن

en: Edit Link
ps: تړونی سمون

en: Show All
ps: ټول ښوول

en: - Any -
ps: -هر-

en: Libraries
ps: کتابتونونه
