Tripal (7.x-3.8) - en to am translation catalogue (56 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Development
am: ልማት

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Configure
am: ውቀር

en: Email
am: ኢሜይል

en: Custom
am: ብጁ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Leave blank for %anonymous.
am: %anonymous ባዶ ተው።

en: Source
am: ምንጭ

en: Publishing options
am: የህትመት አማራጮች

en: None.
am: ምንም።

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Publish
am: አትም

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Custom output for TRUE
am: ለTRUE ብጁ ውፅአት

en: Custom output for FALSE
am: ለFALSE ብጁ ውፅአት
