Tripal (7.x-3.8) - en to ca translation catalogue (181 entries)

en: Title
ca: Títol

en: select
ca: selecciona

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Projects
ca: Projectes

en: Project
ca: Projecte

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Export
ca: Exporta

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Update
ca: Actualitza

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Add
ca: Afegeix

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Find content
ca: Cerca contingut

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Database
ca: Base de dades

en: Off
ca: Inactiu

en: Contacts
ca: Contactes

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Group ID
ca: ID del grup

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Details
ca: Detalls

en: Stock
ca: Estoc

en: Table
ca: Taula

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: Configuration
ca: Configuració

en: Targets
ca: Objectius

en: Users
ca: Usuaris

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Optional
ca: Opcional

en: Template
ca: Plantilla

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Source
ca: Font

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Query
ca: Consulta

en: None.
ca: Cap.

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Reset to Defaults
ca: Reactiva els valor per defecte

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Not published
ca: No publicat

en: Relationships
ca: Relacions

en: Migrate
ca: Migració

en: Delete File
ca: Suprimeix el fitxer

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Apply
ca: Aplica

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Publications
ca: Publicacions

en: Aggregate
ca: Agrega

en: empty
ca: buit

en: contains
ca: conté

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: Column
ca: Columna

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Formatter
ca: Formatador

en: Registration
ca: Registre

en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

en: Publication
ca: Publicació

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Citation
ca: Cita

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Contact Name
ca: Nom de contacte

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El controlador per aquest element està trencat o bé no es troba i no pot es utilitzar. Si un mòdul proporcionava el controlador i es va inhabilitar, tornant-lo a activar pot ser que el restauri. Si no és així, probablement hauríeu de suprimir aquest element.

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: exposed
ca: exposat

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Contact Type
ca: Tipus de contacte

en: Publication Type
ca: Tipus de publicació

en: Library
ca: Biblioteca

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Exposed
ca: Exposat

en: Remote URL
ca: URL remota

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Can't handle more than one field storage engine
ca: No es pot gestionar més d'un motor d'emmagatzemament de camp.

en: Field storage engine not found.
ca: No s'ha trobat el motor d'emmagatzemament del camp.

en: File Usage
ca: Ús de fitxer

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
ca: Heu de triar un valor excepte en el cas de que aquest sigui un filtre exposat optatiu.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquesta ordenació no està exposada. Exposeu-la per permetre als usuaris canviar-la.

en: Expose sort
ca: Exposa l'ordenació

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquesta ordenació està exposada. Si l'amagueu, els usuaris ja no podran modificar-la.

en: Hide sort
ca: Oculta l'ordenació

en: Whether or not the content is published.
ca: Si el contingut està o no publicat.

en: Provide a simple link to the content.
ca: Proporciona un simple enllaç al contingut.

en: Provide a simple link to edit the content.
ca: Proporciona un simple enllaç per editar el contingut.

en: Provide a simple link to delete the content.
ca: Proporciona un simple enllaç per suprimir el contingut.

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaça aquest camp a la peça original de contingut

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
ca: Mostra aquesta ordenació als visitants, per a permetre'ls canviar-la

en: Map Name
ca: Nom del mapa

en: There was a problem creating field %label: !message
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label: !message

en: grouped
ca: agrupat

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per al valor VERTADER

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per al valor FALS

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada
