Tripal (7.x-3.9) - en to mg translation catalogue (27 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Submit
mg: Manaiky

en: Operations
mg: Hatao

en: Development
mg: Fivoarana

en: Group
mg: Vondrona

en: Type
mg: Karazana

en: Subject
mg: Lohahevitra

en: Actions
mg: Asa

en: Confirm
mg: Ankatoavina

en: Cancel
mg: Aoka ihany

en: Remove
mg: Esory

en: Description
mg: Andinindininy

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: Search
mg: Karoka

en: Help
mg: Fanampiana

en: Update
mg: Ovana

en: Teaser
mg: Famintinana

en: Add content
mg: Famoronana lahatsoratra

en: Comment
mg: Heviteny

en: Filter
mg: Sivana

en: Configuration
mg: Fanamboarana

en: Source
mg: Loharano

en: Search index
mg: Pejy fikarohana

en: Full content
mg: Anatiny feno
