Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: yes
ar: نعم

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: no
ar: لا

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: View name
ar: اسم الرؤية
