Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to bg translation catalogue (24 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: delete
bg: изтрий

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: yes
bg: да

en: Cancel
bg: Отмени

en: Description
bg: Описание

en: Action
bg: Действие

en: view
bg: преглед

en: Edit
bg: Редактирай

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: Default
bg: По подразбиране

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: no
bg: не
