Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: yes
cy: ie

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Path
cy: Llwybr

en: no
cy: na

en: Replace
cy: Ailosod

en: Target type
cy: Math o darged

en: View name
cy: Gweld enw
