Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: yes
is: já

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: view
is: skoða

en: created
is: stofnað

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Path
is: Slóð

en: no
is: nei
