Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: yes
ja: はい

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: view
ja: ビュー

en: created
ja: 作成日

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: no
ja: いいえ

en: Append
ja: 末尾に付加

en: Replace
ja: 置換

en: Target type
ja: ターゲットタイプ

en: Link label
ja: リンクラベル

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: View name
ja: ビューの名前
