Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: yes
jv: ya

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: no
jv: ora

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
