Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Javascript
kn: ಜಾವಾಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍
