Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: yes
nl: ja

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: view
nl: weergeven

en: created
nl: aangemaakt

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: no
nl: nee

en: Append
nl: Achteraan toevoegen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Target type
nl: Doeltype

en: Link label
nl: Linklabel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: View name
nl: Overzichtsnaam

en: Invalid URL.
nl: Ongeldige URL

en: External URL
nl: Externe URL

en: Drupal default
nl: Drupal-standaard
