Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: yes
cs: ano

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Action
cs: Akce

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: no
cs: ne

en: Class
cs: Třída

en: Replace
cs: Nahradit

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Link label
cs: Text odkazu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: View name
cs: Název pohledu
