Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: yes
fr: oui

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: created
fr: créé

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: no
fr: non

en: Class
fr: Classe

en: Append
fr: Ajouter

en: Replace
fr: Remplacer

en: Target type
fr: Type cible

en: Link label
fr: Libellé du lien

en: Machine name
fr: Nom système

en: View name
fr: Nom de la vue

en: Invalid URL.
fr: URL invalide.

en: Drupal default
fr: Valeur par défaut de Drupal
