Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: yes
oc: òc

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: no
oc: non

en: Delta
oc: Dèlta

en: Link label
oc: Etiqueta del ligam

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: View name
oc: Nom de la vista
