Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: yes
fa: بله

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: تدوین

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: no
fa: خیر

en: Target type
fa: نوع داده هدف

en: Link label
fa: برچسب واصلی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: View name
fa: نام نما
