Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Home
pt: Início

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: yes
pt: sim

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: view
pt: ver

en: created
pt: criado

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: no
pt: não

en: Class
pt: Classe

en: Append
pt: Acrescentar

en: Replace
pt: Substituir

en: Target type
pt: Tipo destino

en: Link label
pt: Rótulo do link

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: View name
pt: Nome da view

en: Invalid URL.
pt: URL Inválida.

en: External URL
pt: URL externa

en: Drupal default
pt: Padrão do Drupal
