Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: yes
uk: так

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: view
uk: переглянути

en: created
uk: створений

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: no
uk: ні

en: Delta
uk: Дельта

en: Class
uk: Клас

en: Append
uk: Додати

en: Replace
uk: Замінити

en: Target type
uk: Цільовий тип

en: Link label
uk: Мітка посилання

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: View name
uk: Назва виду

en: Invalid URL.
uk: Хибний URL.

en: Display ID
uk: ID дисплею

en: External URL
uk: Зовнішній URL

en: Drupal default
uk: Задане в Drupal
