Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
