Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to el translation catalogue (27 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Action
el: Ενέργεια

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: no
el: όχι

en: Class
el: Κλάση

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής
