Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (25 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: yes
hr: da

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Action
hr: Akcija

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: no
hr: ne

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv
