Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: yes
id: ya

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: no
id: tidak

en: Class
id: Kelas

en: Replace
id: Tiban

en: Link label
id: Label tautan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: View name
id: Nama View
