Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: yes
it: sì

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: view
it: mostra

en: created
it: Creato

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Append
it: Aggiungi

en: Replace
it: Sostituzione

en: Target type
it: Tipo destinazione

en: Link label
it: Etichetta del link

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: View name
it: Nome della vista

en: Invalid URL.
it: URL non valido.
