Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to mr translation catalogue (24 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Action
mr: कृती

en: view
mr: दाखवा

en: created
mr: तयार झाले

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता
