Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: yes
ru: да

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Action
ru: Действие

en: view
ru: представление

en: created
ru: создано

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: no
ru: нет

en: Delta
ru: Дельта

en: Class
ru: Класс

en: Append
ru: Добавить

en: Replace
ru: Заменить

en: Target type
ru: Тип цели

en: Link label
ru: Метка ссылки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: View name
ru: Имя представления

en: Invalid URL.
ru: Неправильный URL.

en: Drupal default
ru: По умолчанию
