Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: yes
tr: evet

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: view
tr: görüntüle

en: created
tr: oluşturulma

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: no
tr: hayır

en: Replace
tr: Değiştir

en: Target type
tr: Hedef tür

en: Link label
tr: Link etiketi

en: Machine name
tr: Makine adı

en: View name
tr: Görünüm adı
