Tripal CV Browser (7.x-1.0-rc2) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: yes
ur: جی ہاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Action
ur: ایکشن

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ
