tripal_elasticsearch (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Label
it: Etichetta

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Field description
it: Descrizione del campo
