tripal_elasticsearch (7.x-2.2) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Categories
fil: Mga kategorya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Search
fil: Hanapin
