tripal_elasticsearch (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Categories
hi: वर्ग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en:  or
hi:  या

en: Search results
hi: खोज परिणाम
