tripal_elasticsearch (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: Field type
fa: نوع میدان

en: Search results
fa: نتایج جستجو
