tripal_elasticsearch (7.x-2.0) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Search
ur: تلاش

en: Label
ur: عنوان

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم
