Tripal Galaxy (7.x-1.0-alpha1) - en to gd translation catalogue (13 entries)

en: Status
gd: Staid

en: Delete
gd: Sguab às

en: Submit
gd: Cuir

en: Type
gd: Seòrsa

en: Actions
gd: Gnìomhan

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Download
gd: Luchdaich a-nuas

en: File
gd: Faidhle

en: Save
gd: Sàbhail

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Node
gd: Nòd

en: Users
gd: Cleachdaichean
