Tripal Galaxy (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: Node
ar: العقدة

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: File Upload
ar: تحميل الملف

en: Results
ar: النتائج

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Your configuration has been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: Submission ID
ar: المعرف ID للإرسال
