Tripal Galaxy (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Download
hu: Letölt

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: Files
hu: Fájlok

en: Node
hu: Tartalom

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Short Description
hu: Rövid leírás

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Workflow Name
hu: Munkafolyamat neve

en: Results
hu: Eredmények

en: Start Time
hu: Kezdés ideje

en: End Time
hu: Befejezés ideje

en: Delete File
hu: Fájl törlése

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: test
hu: teszt

en: Usage
hu: Használat

en: Add File
hu: Fájl hozzáadása

en: Submission Details
hu: Beküldés részletei

en: Workflows
hu: Munkafolyamatok

en: Your configuration has been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Submission ID
hu: Kitöltés azonosítója
