Tripal Galaxy (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (25 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Download
ku: داگرتن

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Node
ku: گرێ

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Your configuration has been saved.
ku: شێوەپێدانەکانی پاشەکەوتکران.
