Tripal Galaxy (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Download
mr: डाउनलोड

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Path
mr: रस्ता

en: Files
mr: फाईल्स

en: Node
mr: शाखा

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Results
mr: निकाल

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य
