Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Files
is: Skrár

en: Node
is: Nóða

en: API Key
is: API Lykill

en: Save Changes
is: Vista breytingar

en: Workflow Name
is: Nafn á vinnuflæði

en: Results
is: Niðurstöður

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: View report
is: Skoða skýrslu

en: Update File
is: Uppfæra skrá
