Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Path
it: Percorso

en: Files
it: File

en: Node
it: Nodo

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: File Upload
it: Caricamento file

en: Results
it: Risultati

en: Delete File
it: Elimina file

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Usage
it: Utilizzo

en: Submission Details
it: Dettagli invio

en: Workflows
it: Workflow

en: Your configuration has been saved.
it: La tua configurazione è stata salvata.

en: Submission ID
it: ID dell'invio
