Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Home
pt: Início

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Files
pt: Ficheiros

en: Extensions
pt: Extenções

en: API Key
pt: Chave API

en: Save Changes
pt: Guardar alterações

en: File Upload
pt: Enviar ficheiro

en: Workflow Name
pt: Nome do fluxo de trabalho

en: Results
pt: Resultados

en: Start Time
pt: Hora de início

en: End Time
pt: Hora de Fim

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: test
pt: teste

en: Usage
pt: Utilização

en: Submission Details
pt: Detalhes da submissão

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Your configuration has been saved.
pt: A sua configuração foi guardada.

en: Download File
pt: Descarregar ficheiro

en: Submission ID
pt: ID da Submissão
