Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to te translation catalogue (24 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Enable
te: చేతనించు

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Administration
te: పరిపాలన

en: Download
te: దింపుకోలు

en: File
te: ఫైల్

en: Edit
te: మార్చు

en: Settings
te: అమరికలు

en: edit
te: మార్చు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Files
te: ఫైళ్లు

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Start Time
te: ప్రారంభ సమయం

en: End Time
te: ముగింపు సమయం

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ
