Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: URL
bn: ইউআরএল
