Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enabled
fr: Activé

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Path
fr: Chemin

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Node
fr: Nœud

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Save Changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Short Description
fr: Description courte

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: Workflow Name
fr: Nom du processus

en: Results
fr: Résultats

en: Start Time
fr: Heure de début

en: End Time
fr: Heure de fin

en: Delete File
fr: Supprimer le fichier

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Usage
fr: Utilisation

en: Errors
fr: Erreurs

en: Add File
fr: Ajouter un fichier

en: Submission Details
fr: Détails de la soumission

en: Workflows
fr: Processus (workflows)

en: Your configuration has been saved.
fr: Votre configuration a été enregistrée.

en: Download File
fr: Télécharger un Fichier

en: Submission ID
fr: Identifiant (ID) de la soumission
