Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to hy translation catalogue (23 entries)

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Type
hy: Տեսակ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Download
hy: Բեռնել

en: File
hy: Ֆայլ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: edit
hy: խմբագրել

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Export
hy: Արտահանել

en: Path
hy: Ուղի

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Node
hy: Նոդ

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք
