Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Download
id: Unduh

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Path
id: Jalur

en: Files
id: Berkas

en: Extensions
id: Ekstensi

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: File Upload
id: Unggah berkas

en: Results
id: Hasil

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Usage
id: Penggunaan

en: Errors
id: Kesalahan

en: Workflows
id: Alur kerja

en: Your configuration has been saved.
id: Konfigurasi anda telah disimpan.
